راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتها

Posted in پزشکی و سلامت - تغذیه سالم

( 170 Votes )


در زمینه خرید قرص های لاغری و ضد چاقی قرص های زیادی در بازار و داروخانه ها وجود دارد که برخی از آنها منشا گیاهی و برخی دیگر منشا شیمیایی دارند. در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم.

معروف ترین قرص هایی که هم اکنون در داروخان ها به فروش می رسد:

1- قرص رداکتیل - (ساخت آلمان)  هر قوطی شامل 40 قرص و قیمت آن 130000 تومان است.

2- قرص ونوستات - زنیکال (ارلیستات) - هر ورق 7 قرص داره که قیمتش 8500 تومان هست و بستش 3 ورق داره که  قیمتش  25000 هست.

3- قرص اسلیم کوئیک - هر ورق 10 قرص داره و قیمتش 6900 تومان است. 

4- قرص سوپر اسلیم - هر ورق 6 عددی 15000 تومان است.

5- قرص تنوئید رتارد - هر قوطی شامل 30 عدد قرص ( 3 ورق 10 عددی) و قیمت آن 130000 است.

6- قرص گیاهی کارویل - قیمت یک بسته 100 تایی 16000 تومان

7- قرص گیاهی چای سبز - هر قوطی شامل 30 عدد و قیمت آن 36500 تومان است.

8- قرص گیاهی سرکه سیب - قیمت هر قوطی 200 عددی 35000 تومان است.

9- قرص متفورمین - با توجه به کشور سازنده مانند آلمان، کانادا، فرانسه، قبرس و ایران قیمت ها متفاوت است

10- قرص لووتروکسین


در ادامه به معرفی هر کدام از این قرص ها می پردازیم. امیدوارم حجم زیاد مطالب گیجتون نکنه و به شما در انتخاب مناسب کمک کنه


==========================================================

آپلود عکس

Tenuate يا Diethylpropion Hydrochloride در واقع به عنوان يك تركيب كاهنده اشتها در درمان كوتاه مدت چاقي مورد توصيه قرار ميگيرد
اين تركيب به عنوان يك محرك و از طريق اثر غير مستقيم بر روي سيستم عصبي سمپاتيك باعث كاهش اشتها در فرد ميگردد البته قابل به ذكر است كه معمولا در درمان اصولي چاقي اين قبيل تركيبات با يك چنين شيوه اثري مورد تاييد نميباشند
اين تركيب با توجه به اثرات جانبي كه دارد نبايد در بچه ها و سالمندان مورد استفده قرار گيرد . همچنين افرادي كه داراي ناراحتيهاي عصبي هستند و يا در گذشته سابقه ابتلا دارند نيز مجاز به استفاده اين دارو نيستند.
اين دارو به شكل خوراكي مصرف ميشود و به سرعت از طريق سيستم معده-روده اي در بدن جذب ميشود و در كبد متابوليزه شده و متابوليتهاي دفعي ان از طريق ادرار دفع ميگردد . همچنين لازم به ذكر است كه در مادران شيرده متابوليتهاي اين دارو وارد شير مادر نيز ميگردند.

شيوه و دوزاژ مصرف اين دارو براي كاهش اشتها و وزن به شكل زير است
روزانه 25 ميلي گرم در 3 نوبت و هر بار 1 ساعت قبل از هر وعده غذايي و يا روزانه 75 ميلي گرم در يك نوبت و در اواسط روز.
نكته قابل ذكر اين است كه اين تركيب نبايد در هر دوره مصرف بيش از چند هفته به طور مداوم مورد استفاده قرار گيرد
Tenuate Dospan و Tenuate Retard از اشكال اصلي اين دارو هستند
همانطور كه اشاره شد معمولا اين قبيل تركيبات در كاهش وزن خصوصا در افرادي كه اضافه وزنهاي بالا دارند مورد تاييد و توصيه نميباشند

در مورد قسمت دوم سوال شما بايد عرض كنم كه

دو مكانيسم از مكانيسمهاي اثر داروهاي ضد چاقي و يا در واقع 2 دسته اصلي اين داروها كه در حال حاضر به عنوان داروهاي ضد چاقي در بازار وجود دارند به 2 شيوه كاهش اشتها و ديگري كاهش جذب مواد عمل ميكنند 
در بعضي از تركيبات دارويي ممكن است هر دوي اين موارد با هم توام باشند كه در نتيجه اين دارو هم باعث كاهش اشتها و هم كاهش جذب مواد غذايي ميگردد و لي بعضي از تركيبات نيز فقط يك اثر را دارند
اما داروهاي كاهنده جذب باعث ميگردند كه علاوه بر چربي بسياري از تركيبات حياتي و مورد نياز
بدن نيز جذب نشده و بنابراين فرد دچار سوءتغذيه و فقر مواد غذايي شود كه طبيعتا هر قدر مدت زمان استفاده اين داروها بيشتر باشد خطر ابتلا به سوء تغذيه بيشتر خواهد بود
قابل ذكر است كه استفاده از تركيبات مكمل تا حدودي در رفع كمبودهاي ويتاميني موثر است اما اين قبيل داروها علاوه بر ويتامينها . مانع جذب بسياري از ريز مغذيها و درشت مغذيهاي ديگر نيز خواهند شد كه در شرايط استفاده طولاني مدت انها . خصوصا اگر فرد رژيم متنوع و اصولي نيز نداشته باشد خطر ابتلا به انواع كمبودهاي غذايي و بروز بيماريهاي گوناگون بسيار بالا ميرود
نكته پاياني نير اينكه در فردي كه دچار سوء تغذيه خفيف يا متوسط است سيستم جذبي بدن به گونه اي است كه قابليت جذب بالاتر مواد مغذي را پيدا ميكند اما در مراحل نهايي سوء تغذيه متوسط و در سوء تغذيه شديد به علت تحليل سيستم جذبي . قابليت جذب مواد مغذي توسط بدن كاهش مي یابد.


http://forum.iransalamat.com

==================================================================


اورلیستات (ORLISTAT)

اورلیستات یا زنیکال (XENICAL) از جمله داروهای لاغری است که با مهار کردن آنزیم لیپاز- که از لوزالمعده جهت هضم و تجزیه ی چربی ها ترشح می شود - از جذب 30 درصد چربی غذا جلوگیری کرده و بدین ترتیب همراه با رژیم های غذایی به روند کاهش وزن سرعت می بخشد و وزن فرد در سال 4 کیلو بیشتر از رژیم کاهش وزن بدون دارو، کاسته می شود.

جهت سرعت بخشیدن به کاهش وزن ، به موازات تنظیم و تجویز رژیم مناسب!! روزانه 3 کپسول زنیکال (XENICAL) در صبحانه، ناهار و شام همراه با غذاهای مصرفی توصیه می شود. باید توجه مصرف کنندگان را به این مسئله جلب کنم ، کسی که شروع به مصرف این دارو کند، باید تا مدت ها آن را ادامه دهد، چون با قطع دارو دوباره انباشتگی چربی ها آغاز می شود.

بررسی میزان تاثیر دارو

میزان کاهش وزنی که این دارو حاصل شده متغیر هست.دریک مطالعه یک ساله در 35 تا 54 % مصرف کنندگان دارو 5% و یا کمی بیشترکاهش در BMI دیده شد... گرچه تمام این 5% کاهش BMI الزاما چربی نبوده است.در 16 تا 24% مصرف کنندگان 10% کاهش در BMI دیده شد.بعد از قطع دارو وزن داوطلبان به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرد... بطوری که تا 35% وزنی که کم شده بود دوباره باز گشت.اما علی رغم میزان کم کاهش در BMI افراد , احتمال بروز دیابت تا 35% در مصرف کنندگان دارو کم شد.همان مطالعه نشان داد که عوارض این دارو ممکنه تا 4 سال باقی بمونه. اون کسانی که دارو روی آنها جواب داده بود . کاهش 5% در BMI آنها دیده شد... نتیجه دارو بعد از یک سال 16% کاهش وزن بوده است.نتايج پنج تحقيق در رابطه با آثار مصرف اين دارو در ميزان عادي 120 ميلي‌گرم (سه بار در روز) نشان داد كه 20 درصد افراد چاق، توانستند كمتر از 10 درصد وزن خود را طي يك دوره مصرف يك ساله كم كنند. البته اين افراد يك رژيم كاهش كالري نيز گرفته بودند. در صورتي كه پس از مصرف مداوم 12 هفتگي زينكال به همراه يك رژيم كاهش كالري، كاهش وزن از پنج درصد نگذرد، مصرف دارو بايد قطع شود زيرا ادامه دادن آن فايده‌اي نخواهد داشت.

خلاصه: دارو روی نصف مصرف کنندگان ممکنه اصلا اثر نکنه و روی نصف اثر کرده ظرف 3 ماه 5% کاهش در BMI
و ظرف 1 سال 16% کاهش وزن دیده شده است.

مصرف این دسته از داروها در درازمدت چه مضراتی به دنبال دارد؟

این داروها به نسبت کم ضررتر بوده (همچون «زنیکال») و مکانیسم کارشان نیز متفاوت است.با اشتها کاری ندارند و چربی هم نمی سوزانند، بلکه در سطح دستگاه گوارش مانع جذب یک سوم چربی غذا می شوند. البته این داروها با رژیم غذایی جواب می دهند. آن هم به صورت تدریجی و درازمدت (یک کیلو در ماه از وزن کاسته می شود).مصرف این داروها نیز می تواند عوارضی به همراه داشته باشد همچون بی اختیاری دست و ممانعت از جذب چربی نیز می تواند کمبود ویتامین های محلول در چربی را به همراه آورد. به علاوه خانمهای شیرده ، باردار و بچه ها از مصرف این داروها منع می شوند.

در 15 تا 30 درصد موارد اسهال چرب و در 7 درصد موارد دفع غيرارادي مدفوع و از دست دادن ويتامين‌هاي حلال در چربي به ويژه A،D، K و E را به همراه دارد. بيشتر مصرف‌كنندگان آن نيز از خروج گاز شكمي همراه با ترشحات روده‌اي ناراحت‌‌اند.پزشكان به افرادي كه از اين دارو استفاده مي‌كنند، پيشنهاد مي‌كنند غذاهاي چرب كمتري بخورند و در عوض ميوه‌، سبزي‌ها و ويتامين را در برنامه غذايي خود بگنجانند.

از آن جا که دارو جذب چربی غذا را متوقف میکنه احتمالا" تغییراتی در روده ایجاد میکنه این تغییرات معمولا" در هفته اول درمان ایجاد میشه وبرای بر خی افراد ممکنه تا 6 ماه یا بیشتر پس ازمصرف دارو اتفاق بیفته این تغییرات شامل دفع روده ای با گاز یا افزایش تعداد حرکات روده ای و عدم کنترل آنها بخصوص بعد از غذاهایی که میزان بیشتری از چربی دارن اتفق بیفته.

چربی هایی که تجزیه و جذب نشده اند ، باعث دفع مدفوع پرچرب شده و بوی بسیار زننده ای ایجاد می کنند. در ارتباط با مقدار چربی موجود در غذا ، احتمال ایجاد سردردهای شدید و دل دردهای طاقت فرسا در ۶ درصد مصرف کنندگان وجود دارد. در ضمن به علت اختلال در جذب ویتامین های محلول در چربی که شامل ویتامین های K , E , D , A است ، باید دو ساعت بعد از مصرف زنیکال نسبت به مصرف مکمل های مولتی ویتامینی اقدام شود. این دارو به علت احتمال ایجاد زمینه ی بروز سرطان سینه که از طرف FDA ( اداره غذا و دارو ) مطرح گردیده بود، از طرف شرکت سازنده و تولید کننده ، درخواست تایید دارو پس گرفته شده است.

مصرف اين دارو براي كودكان، زنان باردار و زنان شيرده ممنوع است

زنیکال یا ارلیستات و ریسک بیماریهای کبدی


از1999 تا اكتبر2008 ،32 گزارش از بيماريهاي جدي كبد ناشي از مصرف اين دارو بدست FDA رسيد.

30تا از اين موارد مربوط به خارج از آمريكا بود.6 نفر از اين افراد دچار liver failour  شده بودند.شايعترين عارضه ي گزارش شده از ارليستات شامل زردي پوست وچشم(يرقان)، ضعف و درد معده بود.

بعد از اين گزارشاتFDA تمامي اطلاعات رسيده را مورد بحث و بررسي قرار داد و از مراكز مختلفي كه مسئول تاييد SAFTY  داروها بودند ياري طلبيد.

نتايج حاكي از اين بود كه به نظر نميرسد  رابطه اي بين مصرف زنيكال و اين مشكلات كبدي وجود داشته باشد.اما اين بررسي ها و آناليزها همچنان ادامه دارد و نتيجه ي نهايي هنوز توسطFDA منتشر نشده است.

اما FDA به افرادي كه مصرف كننده ي ارليستات هستند توصيه كرده در صورتي كه هر عارضه ي مربوط به بيماريهاي كبدي(ضعف، خستگي، تب، زردي، ادرار قهوه اي، درد شكم، تهوع، استفراغ، رنگ روشن مدفوع، خارش، يا كاهش اشتها) را مشاهده كرديد حتما با پزشك خود در مورد ادامه ي مصرف آن مشورت كنيد.

شركت سازنده ي آن هم ذكر كرده از آنجا كه ارليستات جذب خوني كمي دارد و مكانيسم اثر آن به صورت موضعي در لوله ي گوارش است به نظر نميرسد كه مكانيسم بيولوژيكي سبب اين عارضه شده باشد.

از آنجا كه افراد چاق مصرف كننده ي  اين دارو هستند و خود چاقي ريسكي براي بيماريهاي كبدي است ممكن است اين عارضه مربوط به چاقي باشد نه دارو.

اما مطالعات براي عوارض و ايمن بودن دارو همچنان ادامه دارد.

بعضی از گزارشات عوارض مربوط به داروی زنیکال(پژوهشی)

این دارو که اداره‌دارو و غذای آمریکا اف.دی.ای هم آنرا تایید کرده‌است در برخی افراد سبب بروز حالات پیش سرطانی کولون شده است .پژوهشگران علوم پزشکی شرکت داروسازی روش اعلام کردند تجویز داروی زنیکال سبب بروز حالات پیش سرطانی دردستگاه گوارشی می‌شوداین دارو که اداره‌ دارو و غذای آمریکا اف.دی.ای هم آنرا تایید کرده‌است در برخی افراد سبب بروز حالات پیش سرطانی کولون شده است

داروي لاغري زنيكال خطر بروز سنگ كليه را افزايش مي‌دهد
به گفته پژوهشگران برزيلي، مصرف داروي «اورليستات» يا «زنيكال» كه گاه برخي بيماران براي كاهش وزن از آن استفاده مي‌كنند، احتمال بروز سنگ‌هاي كليه را افزايش مي‌دهد. محققان دانشگاه فدرال سائوپولو در برزيل با بررسي گروهي از موش‌هاي آزمايشگاهي دريافتند، استفاده از داروي «زنيكال» ميزان نوعي ماده سنگ ساز موسوم به «اگزالات» را در ادرار اين حيوانات تا 8 برابر (هشت برابر) افزايش مي‌دهد

یا مصرف این دارو بدون نسخه مجاز است؟

در اغلب کشور ها مثل انگلستان و فرانسه و کانادا فروش این دارو باید با نسخه پزشک باشه... اما در استرالیا وآمریکا ترکیبات خاصی از این دارو بدون نسخه بفروش میرسه


http://greendrugstore.blogfa.com/post-15.aspx


============================================================


پومئول با ترکیبات پیشرفته و فوق العاده خود توانسته طی مدت کوتاهی تمام خواسته های مشتریان و طرف داران خود را برآورده سازد
این کپسول کاملا گیاهی و بدون ضرر بوده و کمک بسیار شایانی در لاغر شدن و لاغر ماندن و کاهش حجم چربی ها دارد
با استفاده از این کپسول میتوانید به طور میانگین در ماه ۶ الی ۸ کیلو از وزن خود را کاهش دهید و شاهد کم شدن حجم چربی های شکم ، پهلو ، ران و بازو ها باشید
پومئوتراپی به معنای استفاده ازخواص شگفت انگیز ترکیبات فعال موجود در سیب است.
شماره پروانه بهداشت : ۳۰۳۰۰۴۰۷۶۲۲۰
مصرف پلی فنل ها علاوه بر خواص انتی اکسیدانی قوی فواید زیر را برای بدن دارد:
کاهش وزن
کاهش ذخایر چربی
تنظیم جذب مواد قندی
دفع آب اضافی بدن
رفع سلولیت
کاهش عوارض یائسگی
افزایش شفافیت و زیبایی پوست
هر سیب حاوی ۲۳۲ میلی گرم پلی فنل است. هر۲ کپسول پومئول معادل ۱۵ عدد سیب پلی فنل دارد.
برای کاهش وزن نوع برولر وبرای رفع سلولیت و دستبابی به اندامی زیبا و موزون نوع
درینر پومئول را به شما توصیه میکنیم.
مکمل رژیمی غذایی پومئول – برولر
موارد مصرف : کمک به کاهش وزن و تجمع چربی
مقدار مصرف توصیه شده : صبح ها دو عدد کپسول به مدت ۲۰ روز میل نمایید
در طی مصرف فراورده روزانه یک لیترو نیم آب بنوشید
موارد احتیاط : همراه با مصرف این فراورده تغذیه ای متعادل از نظر کمی و کیفی داشته باشید
مصرف در کودکان و افراد زبر ۱۶ سال ، خانم های باردار و شیر ده بدون تجویز پزشک توصیه نمیشود.
شرایط نگهداری : دور از نو ، حرارت و رطوبت نگهداری شود
دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
این فراورده صرفا مکمل رژیمی – غذایی بوده و جهت تشخیص ، درمان و پیشگیری از بیماری نمیباشد.
این محصول با لیبل و مجوز رسمی وزارت بهداشت ایران عرضه میشود و اطلاعات بهداشتی روی قوطی درج گردیده
شماره پروانه بهداشت : ۳۰۳۰۰۴۰۷۶۲۲۰
ساخت کمپانی clema science محصول فرانسه
حدود قیمت در داروخانه های کشور 45000 تومان

===================================================================

قرص هاي لاغري گياهي اسليم كوئيك - SLIM QUICK


شكل دارويي : قرص روكشدار
موارد مصرف : كم كردن اشتها و كمك به كاهش وزن بدن در چاقي ها - گياهي
اجزاء فراورده : در هر قرص عصاره خشك و پودر بذر گياه كرفس ( 20 ميلي گرم )، عصاره خشك و پودر بذر گياه شويد ( 40 ميلي گرم ) و چاي سبز( 190 ميلي گرم ).
استاندارد شده بر حسب 1/5 - 2 ميلي گرم فلاونوئيد - O - گليكوزيدها در قرص.
موارد مؤثره : بذر كرفس حاوي اسانس شامل : ليمونن و بتاسلنين، فلاونوئيد شامل : آپي ئين و ايزوكورسيتين ، فورانو كومارين ها شامل : پرگاپتن ، ايزوايمپراتورين، گياه و بذر شويد حاوي اسانس : كارون و ديل آپيول، فاتاليدها ، فورانوكومارين ها شامل : برگاپنن و هيدروكسي كومارين ها شامل : اوميليفرون.
چاي سبز حاوي الكالوئيدهاي پورين شامل : كافئين، تئوپروفين و تئوفيلين. ساپونينهاي تري پني، مشتقات اسيد كافئيك و فلاونوئيدها.
آثار فارماكولوژي و مكانيسم اثر :
مطالعات باليني نشان داده است كه اسانسهاي كرفس و شويد داراي اثر مثبت بر روي مراكز اشتها در مغز بوده و موجب وقفه در انتقال حس گرسنگي مي گردد.
افزودن بر اين فلاونوئيدهاي موجود در فراورده داراي اثر مهاري بر آنزيم ليپوژناز مي باشند.آزمايشات باليني انجام شده اثرات پايين آورنده چربي و كلسترول خون اين دارو به اثبات رسيده است .
بذر كرفس و شويد به صورت سينرژيم بر روي مراكز احساس گرسنگي اثر كرده و موجب مهار آن مي گردد. مواد مؤثره موجود در فراورده اسليم كوئيك بطور شديدي سوخت و ساز چربيها را افزايش داده و چربي هاي خون را كاهش مي دهد، ضمنا از جذب چربي در روده ها پيشگيري مي كند .كافئين موجود در چاي سبز موجب مهار آنزيم فسفو دي استراز شده ، اثر نوراپي نفرين بدن را تقويت مي كند. قابل ذكر است كه كافئين موجود در چاي سبز همراه با كافئين آنزيم COMI را مهار نموده و بدين ترتيب غلظت كاتكولامين ها را بالا برده ، سوخت و ساز را افزايش مي دهد . تحقيقات جديد نشان داده است كه در چاي سبز مشتقات گلوتامين بنام ال تئانين همراه با ديگر مواد وزن بدن را كاهش مي دهد.چاي سبز اثر انسولين را در بدن تقويت مي كند، مقاومت به انسولين بخشي از سندرم متابوليكي است كه همراه است با تجمع چربي دور ناحيه شكم كه همراه با آن موجب افزايش توليد چربي در بدن شده و ذخيره آن بالا مي رود .
چاي سبز با افزايش اكسيداسيون ( سوخت و ساز چربي ) در كبد موجب كاهش چربي در حفره شكم شده و جلوگيري كننده از آثار مضر آنست .بدين ترتيب مصرف قرص اسليم كوئيك موجب كاهش چربي در دور كمر مي شود .همچنين استعداد به ديابت را كاهش مي دهد .
مطالعات آزمايشگاهي نشان مي دهد كه اپي گالوكاتشين گاليت آنزيم استيل كوآكوكربوكسيلاز و اسيد چرب سنتتاز را مهار كرده و بدين ترتيب سنتز اسيدهاي چرب را مهار مي سازد.
دستور مصرف :
روزي سه بار هر بار 1 قرص روكشدار اسليم كوئيك نيم ساعت قبل از صرف غذا با كمي آب ميل شود.
با توجه به ميزان وزن بدن مي توان مقدار مصرف دارو را به روزي 3 بار هر بار 2 قرص افزايش داد.
موارد منع مصرف و احتياط : كساني كه نسبت به داروهاي گياهي حساسيت دارند و يا از داروهاي كاهش دهنده فشار خون استفاده مي نمايند بايد با احتياط و زير نظر پزشك مصرف نمايند.
عوارض جانبي :
در اوايل مصرف دارو ممكن است بندرت در افرادي كه داراي معده حساس مي باشند اختلالات ملايم گوارشي بروز مي نمايد كه پس از مدتي از بين مي رود .
منابع :
كاتالوگ دارويي شركت گل دارو توليد كننده دارو در ايران

http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?4365


=============================================================

داروهای لاغری انواع متفاوتی دارند که در اینجا بصورت خیلی خلاصه در یک جدول به مقایسه دو داروی Xenical vs Redactil میپردازد

در جدول زیر مقایسه ای بین داروی زنیکال و ریداکتیل انجام شده است.Xenical (Orlistat

(سیبوترامین) Reductil

مواد تشکبل دهنده

Xenical lipase مهار کننده است. مواد تشکیل دهنده فعال آن lipostatin است.

Reductil کم کننده اشتهاست. مواد تشکیل دهنده فعال آن سیبوترامین هیدروکلراید.

چگونه کار می کند؟

بلوک عمل آنزیم های هضم چربی در روده lipaseاست. حدود 30 درصد از چربی است  که خورده می شود جذب می شود.بقیه  آن را به سادگی از طریق سیستم گوارشی شما عبور میدهد و در نتیجه وزن کاهش میابد.

reabsorb serotonin. Reductil بلوک کردن سلول های عصبی است دستور گرسنگی را میدهند.  این به معنی افزایش سطح سروتونین در مغز و افزایش احساس سیری به طوری که شما کمتر بخورید و در نتیجه کاهش وزن پیدا کنید.

برای چه  کسی مناسب است؟

دکتر شما تصمیم می گیرد که آیا Xenical برای شما مناسب است.  اگر خود را نمایه توده بدن (شاخص توده بدنی) 30 یا بیشتر و یا شاخص توده بدن 28 یا بیشتر باشد و شما دیگر مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی یا دیابت نوع 2 نداشته باشید.  تنها Xenical اگر ورزش کنید منجر به  از دست دادن وزن حداقل 2.5kg در  چهار هفته  خواهید داشت. در صورتی که  حداقل پنج درصد از وزن بدن خود بعد از 12 هفته از دست ندادید  متناوبا داروساز در مورد  قرص رژیم غذایی صحبت کنید.

دکتر شما تصمیم می گیرد که آیا Reductil برای شما مناسب است. اگر خود را نمایه توده بدن (شاخص توده بدنی) 30 یا بیشتر است و یا شاخص توده بدن خود را 27 یا بیشتر است و شما وزن دیگر مسائل مرتبط با سلامت.

آیا من هنوز هم به رژیم غذایی و ورزش نیاز دارم؟

برای اجتناب از عوارض جانبی ناخوشایند ، شما باید یک رژیم غذایی کم کالری داشته باشید. .و  ورزش بیشتر نیز توصیه می شود.

بله! . Reductil باید در رابطه با کاهش کالری در رژیم غذایی مورد استفاده قرار گیرد.  ورزش بیشتر نیز توصیه می شود.

آیا این دارو کار میکند؟

Xenical گسترده مورد مطالعه بوده است.  در مطالعات بالینی ، تقریبا بسیاری از بیماران که xenical  دریافت کرده در مقایسه با افرادی که در رژیم غذایی به تنهاییاستفاده کرده اند   از دست دادن وزن به طور متوسط 10 درصد بیشتر است.

Reductil نیز مورد مطالعه قرار گرفته است هنگامی که در ترکیب با یک رژیم غذایی کاهش کالری و فعالیت بدنی مناسب باشد  ، 77 درصد از بیماران از دست دادن وزن را داشته اند .

آیا هیچ گونه عوارض جانبی دارند؟

supplements. Unabsorbed چربی می تواند مدفوع را شل کرده موجب   نفخ شکم  میشود. Xenical همچنین با جذب چربی ویتامینهای محلول ، موجب از دست رفتن ویتامینهای بدن میشود  پست ،  بنابراین شما ممکن است نیاز به گرفتن مکمل های ویتامینه داشته باشید.

شایع ترین اثرات جانبی شامل بی خوابی ، یبوست ، خشکی دهان و افزایش کمی در فشار خون است.


http://greendrugstore.blogfa.com/cat-5.aspx

==============================================================

شش گیاه دارویی مفید برای لاغر شدن
جنسنیگ: این ریشه سخت و محکم و ارزشمند در واقع در بدن حالت تعادل ایجاد می‌کند، انرژی بدن را افزایش داده و اشتها را کاهش می‌دهد. ریشه این گیاه در افزایش خلق و بهبود کیفیت خواب موثر است و همچنین نقش مهمی در سالم نگه داشتن وزن بدن دارد.
اسپیرولینا: این گیاه در واقع یک جلبک آب شیرین است. این جلبک بیش از هر خوردنی دیگری بر روی زمین حاوی آنتی اکسیدان است. این جلبک همچنین منبع غنی از پروتئین است که به شما احساس قدرت می‌دهد و کمک می‌کند که وزن اضافی خود را کاهش دهید.
چای سبز: مطالعات ثابت کرده است چای سبز حاوی ترکیبی است که اشتها را کم کرده و میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد.
قارچ‌های Reishi: این قارچ‌ها در واقع سلطان طب سنتی چین هستند. Reishi یک تونیک قدرتمند است که برای درمان و پیشگیری از چندین بیماری مهم استفاده می‌شود. این قارچ پرخاصیت همچنین سوخت و ساز را افزایش داده، قند خون را پایین می‌آورد و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.
دارچین: این چوب خوش طعم در تنظیم قندخون بسیار موثر است و به حفظ وزن سالم بدن و کاهش ولع خوردن شیرینی‌جات کمک می‌کند.
فلفل قرمز: این چاشنی بسیار تند و تیز بدون هیچ عارضه جانبی و خطری، سوخت و ساز بدن را تسریع می‌کند و به لاغرشدن کمک می‌کند اما همچنین در بخش دیگری از این مقاله تاکید شده است که اگر قصد دارید وزن خود را کاهش دهید درعین حال از مصرف سه گیاه دارویی زیر پرهیز کنید:
ملین‌های گیاهی: بسیاری از ترکیبات گیاهی برای کاهش وزن حاوی گیاهان ملینی مثل سنا هستند که حرکات روده را تحریک می‌کنند. این گیاهان برای درمان موقت یبوست مفید هستند اما اگر مدت طولانی با هدف کاهش وزن مصرف شوند می‌توانند اعتیادآور و مضر شوند.

منبع:asemoni.com


======================================================================


سلام عزیزان


مکمل ها و قرص هایی که به روند لاغری کمک می کنن زیادن، اما اینکه هر کدوم چقدر نتیجه دارن، و یا اصلا نتیجه دارن یا نه یه بحث دیگه است، الام میخوام تجربه های خودم و تو این عرصه معرفی کنم که بدک نیست،‌اصولا هر جا گفتم دیگر رژیم نگیرید، حتی ورزش هم نکنید، فقط این را بخورید و لاغر شوید! خوب مگه احمق باشه کسی که باور کنه! همچین قرصی وجود نداره، حداقل فعلا وگرنه چاقی ریشه کن می شد خو، پس در واقع باور همچین چیزی گول خوردن محضه! اینایی که پایین نوشتم همش جز تجربیات خودمه و با همشون دست و پنجه نرم کردم نو این ۱۶ سال چاقیم، امیدوارم به دردتون بخوره!

راستی یکی از دوستان گله کرده بود که چرا من تو مسیر لاغر شدن کمکش نمی کنم،‌ عزیزم هر سوال یا کمکی که فکر می کنی می تونم برات حلش کنم بیا و بپرس،‌من در خدمتم،‌همین پستم که میبینید به در خواست یکی از دوستان گذاشتم،‌در ضمی حالا که دارم میرم لیپولیز حتما عکسای قبل و بعدم و میام می زارم و تجربیاتمم در این مورد کامل توضیح می دم شاید به درد بخوره.

قرص های چربی سوز:

این طور که من فهمیدم و با این و صحبت کردم و دنبالش بودم این قرص ها ۲ دسته اند

دسته اول: تا حدودی به چربی سوزی کمک می کنن اما به خاطر ترکیباتی که دارن رو هرمون ها تاثیر میزارن و مضرن... این قرص ها اغلب چینی هستند و چون تاییده درستی ندارن عوارضشون زیاده ( پس این گزینه هیچی )

دسته دوم: این دسته اگه همراه با ورزش مصرف بشن تاثیرات بسیار زیادی می زارن،‌ مثلا اگه بخوری و کمی رژیم هم داشته باشی،‌ روزی ۲ ساعت هم باشگاه بری، تو ۱ ماه بین ۸ تا ۱۲ کیلو پایین میای،‌ این چربی سوزها اغلب آمریکایی هستن و چون تاییده دارن، عوارضی هم ندارن به اون صورت! زیاد خوشحال نشید بابا( جی جی جی جینگ )، خوب پس اگه اینا انقدر خوبن چرا استفاده نکنیم پس؟ به ۲ دلیل

۱: در صورت قطع مصرف وزن سریع بر میگرده

۲: به علت قیمت بالاشون نمی شه چند دوره بیشتر مصرف کرد خو!

حالا می ریم سراغ چای سبز

چای سبز نوشیدنی خوبی برای زندگیه،‌حتما خودتون می دونید واسه همه چی خوبه، قلب و دل و روده و معده و .... اوففففففففف بترکونه لا مصب! ولی اگه بخوای واسه درمان چاقی ازش استفاده کنی کمی کمک می کنه ولی نه روزی ۱ استکانش! باید روزی ۱۰ تا ۱۲ استکان بخوری تا تاثیر بده! که بنده یه چیزی حدود ۱۰ روز شروع به خوردن کردم، ولی گلاب به روتون یک حالت تهوعی می گرفتم که نگو! نکه رژیمم بودم همش معدم خالی بود، ناجور بود خلاصه.

ونوستات:

ونوستات به صورت برگه ای و جعبه ای در همه داروخانه ها هست، قیمت ۱ جعبه اش ۱۲.۶۰۰ و حاوی ۲۱ قرص میشه، که روزی ۳ تا قرص باید بخوری و ۱ هفته تو جواب میده! حالا نتیجه اش چطوریاس!

در مورد نتیجه نظر پزشکی نمی تونم بدم،‌ اونی رو می گم که تجربه کردم، ونوستات عارضه خاصی نداره به نظر من بیشتر به درد اونایی می خوره که حجم چاقیشون چربیه؛‌ نه گوشت سفت! یعنی به کار کسی میاد که بدنش شوله، مخصوصا اونایی که شکم شل دارم و پیه دارن بیشتر؛ کار قرص عملا کاهش وزن یا چربی سوزی نیست،‌ فقط دفع چربیه غذایی هست که می خوری؛‌شاید در طول اون هفته ۲ تا ۳ کیلو کاهش وزن هم داشته باشی البته در بدن هر شخص متفاوته؛ در ۱ تا ۲ روز اول مصرف هیچ اتفاقی نمی افته ولی در از روز ۳ عملا دفع چربی از طریق مدفوع می بینید که چندش اورم هست! ولی این قرص رو همه یه جور جواب نمیده؛ ولی من خودم که خوردم و چند نفری هم که می شناسم و اونا هم خوردن این طوری بوده دیگه! در کل به ۱ بار امتحانش می ارزه به نظر من.

ال کارنتین:

ال کارنتین یک گسننده بافت چربیه، حالا یعنی چی؟ یعنی وقتی می خوریش بافت های چربیت یک پیوند از هم باز می کنن و آماده سوختن میشن، این یعنی چی؟ یعنی اینکه حالا باید خودت بسوزونیش و گرنه اگه نسوزونی دوباره به همدیگه بر می گردن! این قرص که به شکل ورقه ای در همه داروخانه ها موجوده، و هر ورقه شامل ۱۰ عدد و به قیمت ۱۴۰۰ فروخته میشه ( البته قیمت ها روز به روز بالاتر میره، اطلاع دارید که!) خوبی که روزی ۳ تا همراه غذا و حدود ۱ ساعت قبل ورزش بخورید، ولی نکته این قرص اینه که خوب لاغر می کنه ولی حتما باید به همراه رژیم و ۱۰۰٪ ورزش باشه وگرنه هیچ تاثیری نخواهد داشت! من خودم خوردم خوب کم کردم.

http://lagharsho.blogfa.com/post-49.aspx


==============================

میزان تاثیر ونوستات 

برای تبیین بیشتر میزان اثر بخشی ونوستات ® بر کاهش انرژی دریافتی و کاهش وزن یک برنامه هفتگی بر اساس غذاهای مختلف تنظیم شده است.

از آن جا که اغلب متخصصین در برنامه های غذایی کاهش وزن، داروی ونوستات ® را با دو وعده غذایی اصلی غذایی ( ناهار و شام ) تجویز می کنند، میزان دریافت انرژی روزانه با یا بدون مصرف داروی ونوستات ® برای شما در یک هفته فرضی مشخص شده است .

همانطور که در جدول فوق مشاهده میشود، بر اساس نمونه برنامه غذایی تنظیم شده، در صورت رعایت الگوی تهیه غذای ارایه شده، انرژی دریافتی یک فرد از دو وعده غذایی ناهار و شام در هفته حدود 15797 کالری میباشد. این در حالی است که در صورت مصرف روزانه دو قرص ونوستات (یک قرص همراه با وعده ناهار و یک قرص همراه با وعده غذایی شام) میزان انرژی دریافتی این فرد حدود 13003 کیلوکالری خواهد بود. این بدان معنی است که با دریافت ونوستات میزان انرژی دریافتی فرد در هفته به میزان 2794 کالری کاهش خواهد یافت (روزانه حدود 400 کیلوکالری). با توجه به این که برای هر کیلوگرم کاهش وزن، نیاز به کاهش انرژی دریافتی به میزان 7700 کیلوکالری است، با یک تناسب ساده مشخص میشود که مصرف این دارو موجب کاهش وزنی حدود 360 گرم در هفته خواهد شد. با پیگیری این الگوی مصرف داروی ونوستات میتوان انتظار داشت فرد مصرف کننده در ماه حدود یک و نیم کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد و این کاهش وزن در 6 ماه به حدود 9 کیلوگرم خواهد رسید.

البته باید متذکر شد که در هنگام مصرف داروی ونوستات بهتر است یک مکمل مولتی ویتامین برای پیشگیری از کمبود ویتامین های محلول در چربی مصرف شود. با تنظیم برنامه غذایی روزانه خود تحت نظارت یک متخصص تغذیه، می توانید از کمبودهای تغذیه ای احتمالی جلوگیری کنید و از دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن خود در حد کافی اطمینان یابید. همچنین به یاد داشته باشید که علاوه بر مصرف داروی ونوستات و پیروی از برنامه غذایی مناسب، انجام فعالیت ورزشی می تواند به ارتقای سطح سلامتی شما در طی کاهش وزن کمک کند.

برای دانلود کتابچه راهنمای رژیم غذایی ونوستات اینجا را کلیک کنید

======================================================

کپسول ونوستات

داروی ارلیستات با نام های مختلفی مانند زنیکال ( نام اصلی دارو و ساخت روشه آلمان ) و در ایران با نام ونوستات توسط شرکت دارو سازی ابوریحان تولید می شود. این دارو روی نیمی از مصرف کنندگان ممکن است اصلا اثر نکند و روی افرادی که اثر کرده ظرف 3 ماه 5% کاهش در BMI و ظرف 1 سال 16% کاهش وزن دیده شده است. پزشکی که برای افراد چاق (BMI بالاتر از 30) این داروها را به تنهایی یا به صورت ترکیبی تجویز می‌ کند، باید عملکرد داروها را توضیح دهد تا بیمار با آگاهی، مصرف چربی‌ سوزها را انتخاب کند.»این دارو به نسبت کم ضررتر بوده و مکانیسم کارشان نیز متفاوت است. با اشتها کاری ندارند و چربی هم نمی سوزانند، بلکه در سطح دستگاه گوارش مانع جذب یک سوم چربی غذا می شوند. البته این داروها با رژیم غذایی جواب می دهند. آن هم به صورت تدریجی و دراز مدت (یک کیلو در ماه از وزن کاسته می شود). مصرف این داروها نیز می تواند عوارضی به همراه داشته باشد همچون بی اختیاری دست و ممانعت از جذب چربی نیز می تواند کمبود ویتامین های محلول در چربی را به همراه آورد. به علاوه خانمهای شیرده، باردار و بچه ها از مصرف این داروها منع می شوند.


در 15 تا 30 درصد موارد اسهال چرب و در 7 درصد موارد دفع غیرارادی مدفوع و از دست دادن ویتامین‌ های حلال در چربی به ویژه A،D، K و E را به همراه دارد. بیشتر مصرف ‌كنندگان آن نیز از خروج گاز شكمی همراه با ترشحات روده‌ای ناراحت‌‌اند.پزشكان به افرادی كه از این دارو استفاده می ‌كنند، پیشنهاد می‌ كنند غذاهای چرب كمتری بخورند و در عوض میوه‌، سبزی‌ ها و ویتامین را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

از آن جا که دارو جذب چربی غذا را متوقف میکنه احتمالا" تغییراتی در روده ایجاد میکنه این تغییرات معمولا" در هفته اول درمان ایجاد میشه و برای بر خی افراد ممکنه تا 6 ماه یا بیشتر پس از مصرف دارو اتفاق بیفته این تغییرات شامل دفع روده ای با گاز یا افزایش تعداد حرکات روده ای و عدم کنترل آنها بخصوص بعد از غذاهایی که میزان بیشتری از چربی دارن اتفاق بیفتد.

چربی هایی که تجزیه و جذب نشده اند، باعث دفع مدفوع پر چرب شده و بوی بسیار زننده ای ایجاد می کنند. در ارتباط با مقدار چربی موجود در غذا، احتمال ایجاد سر دردهای شدید و دل دردهای طاقت فرسا در 6 درصد مصرف کنندگان وجود دارد. در ضمن به علت اختلال در جذب ویتامین های محلول در چربی که شامل ویتامین های K , E , D , A است ، باید دو ساعت بعد از مصرف ونوستات نسبت به مصرف مکمل های مولتی ویتامینی اقدام شود. این دارو به علت احتمال ایجاد زمینه ی بروز سرطان سینه که از طرف FDA ( اداره غذا و دارو ) مطرح گردیده بود، از طرف شرکت سازنده و تولید کننده، درخواست تایید دارو پس گرفته شده است.


این قرص ‌ها همراه با غذا، درصد زیادی از چربی غذا را دفع می ‌کند. از آنجا که این دارو معمولا جذب بدن نمی ‌شود، جزو دسته داروهایی است که عوارض جانبی کمی دارد. چون متابولیسم آن روی اندام‌ های بدن بیشتر می‌ شود، اما وقتی جذب نمی ‌شود، عوارض جانبی آن کمتر است. قرص‌ های آنتی ‌لیپاز در واقع جذب چربی را مختل ‌می‌ کنند و در نتیجه جذب

ویتامین ‌های محلول در چربی را نیز مختل می ‌نمایند. در واقع جذب ویتامین های E و D و A و k در مصرف‌ کنندگان این قرص ‌ها صورت نمی ‌گیرد. حال اگر قرار باشد فردی در کوتاه مدت از این قرص ‌ها استفاده کند، دچار مشکل نخواهد شد، اما اگر در دراز مدت مورد استفاده قرار گیرد، عوارض جانبی رخ خواهد داد. این داروها موجب کمبود ویتامین‌ های محلول در چربی، افزایش خون ‌ریزی ماهیانه در خانم‌ ها در اثر اختلال در انعقاد خون به علت کمبود ویتامین k می‌ شود. از سوی دیگر، کمبود هر یک از ویتامین ‌های محلول در چربی مانند E نیز عوارض خاص خود را دارد؛ به طور مثال، باعث جذب کمتر مواد مغذی آنتی ‌اکسیدان در بدن می ‌شود. در غذاهای سرخ شده، کتلت، کوکو و فست‌ فودها چربی زیادی وجود دارد. گاهی می ‌توان پس از صرف غذای چرب از این قرص‌ها، مصرف کرد و صرفا مصرف محدود این قرص ‌ها توصیه می ‌شود، نه مصرف مداوم و همیشگی آنها. مصرف خودسرانه هر نوع دارویی از جمله این قرص‌ ها به هیچ عنوان صحیح نیست. به گفته پژوهشگران برزیلی، مصرف داروی «اورلیستات» یا «زنیكال» ( یا ونوستات ) كه گاه برخی بیماران برای كاهش وزن از آن استفاده می‌ كنند، احتمال بروز سنگ‌ های كلیه را افزایش می ‌دهد. محققان دانشگاه فدرال سائوپولو در برزیل با بررسی گروهی از موش ‌های آزمایشگاهی دریافتند، استفاده از داروی ارلیستات میزان نوعی ماده سنگ ساز موسوم به «اگزالات» را در ادرار این حیوانات تا 8 برابر (هشت برابر) افزایش می‌ دهد.


1. داروی ارلیستات یكی از داروهایی است كه از جذب چربی در روده ها جلوگیری می كند.

2. این دارو برای كاهش وزنهای ناشی از پر خوری استفاده می شود.

3. این دارو بر روی اشتها هیچ گونه تاثیری ندارد.


http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=208737


=============================================================================


قرص کارویل موثر در کاهش اشتها و لاغری، بر اساس نسخ قدیمی طب سنتی و هماهنگی آنها با علم نوین گیاهان دارویی در کارخانه حکیم مومن تبریزی فرموله شده است.

گیاهان به کار رفته در این فرآورده عبارتند از:

کرفس
انیسون
زیره سبز
ترشک

موارد مصرف: این فرآورده در کاهش وزن و اشتها موثر می باشد.

مکنایسم اثر: گیاه کرفس دارای مقادیر زیادی فیبرهای سلولزی است. از آنجایی که در دستگاه گوارش ما آنزیم مناسب برای تجزیه این نوع ترکیبات موجود نیست و بدون اینکه تبدیل به مواد قابل جذب شوند دفع می شوند این نوع مواد قابلیت جذب آب زیادی دارند و این عمل سبب حجیم شدن و دفع سریع انها می گردد که سبب کاهش زمان جذب غذا در بدن می شود. در نهایت امر بدن انرژی(کالری) کمی جذب می کند که برای جبران ان مجبور به استفاده از ان ذخایر انرژی(چربی ها)خود میشود، که نتیجه ان کاهش حجم توده چربی و لاغری است.لیمونن موجود در کرفس به علت خاصیت ضد اسپاسمی خود سبب کاهش عوارض ناشی از سو هاضمه می شود.
میوه انیسون های 2 تا 2.58 درصد روغن فرار می باشد که قسمت عمده آن را آنتول(75- 90%) تشکیل می دهد. آنتول از طریق اثر بر روی عضلات صاف دستگاه گوارش و شل کردن انها اثر ضد نفخ و ضد اسپاسم دارد وسبب رفع سو هاضمه و مشکلات ناشی از ان می شود میوه زیره سبز حاوی مقادیر قابل توجه روغن فرار می باشد این ترکیبات با تاثیر بر روی عضلات صاف و رفع انقباض انها خاصیت ضد اسپاسم و ضد نفخ هستند همچنین خاصیت ضد میکروبی خوبی بر روی میکرو اروگانیسمهای گرم مثب دارند. گیاه ترشک به علت داشتن مواد قندی و مواد آنترا کینونی مدروملین است.


==============================================================================

قرص متفورمین

در صورتی مصرف آن در چاقی مجاز است که فرد علائم سندرم متابولیک را داشته باشد. در صورتی که از این قرص مصرف می نمائید اگر علائمی مانند خستگی، تنگی نفس، درد معده، خواب آلودگی، دردهای عضلانی، پیدا کردید بلافاصله به پزشک اطلاع دهید. زیرا این علائم می تواند مربوط به اسیدوز لاکتیک باشد که اغلب کشنده است.


قرص لوتیروکسین

این قرص باعث افزایش متابولیسم بدن می شود در صورتی در چاقی مصرف می شود که فرد دارای کم کاری تیروئید باشد. ولی زمانی که عملکرد تیروئید طبیعی است اگر از این دارو استفاده شود موجب اختلال در کارکرد تیروئید می شود. در صورت بروز هر کدام از این علائم ( تنگی نفس، تندی ضربان قلب، سردرد شدید، درد قفسه سینه، بثورات جلدی ) دارو را قطع کرده و به پزشک اطلاع دهید. اگر در حین مصرف دارو دچار علائم ( اسهال، تب، عدم تحمل گرما، تعریق، بی قراری، تحریک پذیری، لرزش دستان، کاهش وزن، تغییر اشتها، مشکل در به خواب رفتن، تغییر در عادت ماهیانه ) شدید یعنی مقدار دارو بیش از نیاز بدنتان است و شما دجار علائم پرکاری تیروئید شده اید. با دستور پزشک دوز دارو را کاهش دهید.

نظرات 

 
+5 قرص تنوئید چربی سوزعلی اکبر نصیری پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ، ساعت ۱۱:۴۳
درخواست خرید قرص تنوئید چربی سوز 09197542174
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 قرص های لاغریفرناز پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ، ساعت ۱۵:۰۸
سلام دوستان.من پزشک هستم.به هیچ عنوان ازاین قرصا استفاده نکنید.عمده ترین دلیلش هم این هست که دچار مشکل کبد میشید که درست شدنش سخته و منجر به بیماری های دیگری میشه.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 Zaroriنیل شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ ، ساعت ۱۳:۴۰
باسلام من به مدت ۱۵روز است که از قرص رداکتیل‌ استفاده می کنم ومتوجه شدم باردار شدم و جینین ۲هفتشه می خواستم بدونم ایا عوارضی بر رشد جنینم دارد؟ لطفا جواب بدهید بسیار نگرانم و به محض متوجه شدن قرص راقطع کردم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاShirleen پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۸:۴۸
Hi there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some
targeted keywords but I'm not seeing very good gains. If you know of
any please share. Cheers!

Also visit my weblog: посетить сайт (geschenkefuermaenner.info)
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 خریدسعید سه شنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۸:۲۵
چگونه قرص تینویت ریتاردو سفارش بدم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاHellen جمعه ۰۵ خرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۲۰:۱۵
Les debiteurs ne sont pas exempts de ces peines corporelles, lorsqu'on a la preuve qu'ils mettent de la mauvaise volonte a
s'acquitter; mais il en est qui recevraient la bastonnade toute leur
vie plutot que d'ouvrir leur escarcelle.

Stop by my web-site ... massage
lyon
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاJulian شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۵:۳۳
hi!,I love your writing very a lot! share we keep up a correspondence
extra approximately your article on AOL? I need a specialist on this area to unravel my problem.
Maybe that is you! Looking ahead to peer you.

Here is my weblog ... meilleur massage lyon
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاWilburn سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۲:۲۲
Great article.

my web page; write my paper reviews
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاNick چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۲۰:۲۷
Exceptionally individual pleasant site. Astounding information offered on couple of gos to.


[url=http://www.aleksandra-serd.com.ua/?option=com_k2 www.essentielbio.us
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاSima جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۷:۲۶
Your stuff is really significant.

visit
the next document
- visit the next internet site
- go
to this web-site
- click now - Keep Reading - please click the next website page - click hyperlink - [url=http://chelseafans.ru/?option=com_k2u=659635 - sounds-park.com/.../...

Feel free to visit my weblog hypnotherapie
lyon
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاGiselle جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۹:۵۱
Wonderful Web-site, Carry on the wonderful job. With thanks.


sell - read here - click the up coming
website page
- Web Site - massage lyon croix rousse
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاEliza يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۷:۴۲ پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاNgan دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۱:۴۸ پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاRobin شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۹:۵۸
The advice is really appealing.

Click In this article - similar website - [url=http://str-sambo.ru/component/easyblog/entry/meilleur-massage-lyon.html?tmpl=componentu=271 - www.photogiocando.com/.../ - breathofserenity.com/.../p1 - drachis.tk/.../info - audialterampartem.co.za/.../... - tc.ok9.tw/.../...

Also visit my homepage www.elisacavanna.us
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاTheresa دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ، ساعت ۲۲:۵۰
increase libido male naturally pilule augmente libido femme libido elevee grossesse comment retrouver la libido apres bebe ma femme baisse de
libido cachet pour libido femme
baisse de libido chez la femme augmenter
la libido pour femme
libido masculine produit naturel probleme de libido chez la femme que faire acetyl tyrosine libido baisse
de libido chez la femme menopausee prozac libido
forum
pilule yaz plus de libido plus
du tout de libido femme
jasminelle continu
baisse libido baisse de libido homme 60 ans tribulus
terrestris libido enhancer disminucion de
la libido definicion
retrouver sa libido a 60 ans plante
baisser libido
relancer la libido
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاCarey سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۰:۴۶
les appareils de sport qui font maigrir savoir maigrir jean michel cohen avis exercice pour maigrir du bas du corps que manger le soir
pour maigrir vite
la marche fait elle maigrire livre pour maigrir ne pas
manger le soir pour maigrir plus vite truc maigrir vite exercice
pour maigrir et perdre du ventre conseil maigrir la
soupe qui fait maigrire maigrir du ventre sans regime le fenouil
fait maigrir
se faire transpirer pour maigrir maigrir des
fessier
comment maigrir en 2 semaine sport comment maigrir homme nage pour maigrir des cuisses proteine en sachet pour maigrir que manger pour maigrir a 60 ans l eau citronnee fait elle maigrir ne pas manger de viande fait il maigrir
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاColumbus چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۰:۵۴
appareil massage anti cellulite avis huile de
citron anti cellulite
stop cellulite sport diminuer cellulite test creme cellulite avis appareil
ultrasons anti-cellulite
cellulite non douloureuse cellulite cuisses musculation lutter cellulite fibreuse appareil cellulite cellulite
mollets genoux traitement pour eliminer la cellulite
cellulite crusher roll-on garnier bodytonic enlever cellulite fibreuse anti cellulite m6 boutique anti cellulite
massage mainz cellulite fibreuse solution cellulite drainage lymphatique crema cellulite somatoline costo exercice pour cellulite fessier cellulite infectieuse traitement naturel bienfait du the vert cellulite
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاAugustina جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶ ، ساعت ۲۳:۵۲
proteine pour maigrir en pharmacie reequilibrage alimentaire pour maigrir auto hypnose gratuite pour maigrir quel the vert pour maigrir
maigrir en jeunant la journee un sport pour maigrir drainage naturel pour maigrir oligosol pour maigrir maigrir vite
du buste levothyrox pour maigrir programme pour maigrir vite le velo fait
maigrir des cuisses manger
plus pour maigrir
maigrir weight watchers gratuit l ortie pour maigrir sauter le repas du midi pour maigrir calcul rythme cardiaque pour
maigrir
recette de soupe facile pour maigrir
quels probiotiques
pour maigrir
comment vite maigrir naturellement maigrir
durablement
que pensez vous de l'artichaut pour maigrir
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاBerry شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۱:۱۶
how to improve your libido after menopause manque libido chez la femme une libido excessive
manque de libido homme
comment faire retrouver sa libido a son homme perte libido sterilet mirena perte libido chez femme menopausee retrouver sa libido apres
50 ans
stimuler libido de la femme ma libido
a disparu
arret pilule augmentation libido pourquoi je n'ai plus
de libido xatral et libido libido reducing medication augmenter son libido naturellement baisse libido chez homme la libido chez l homme augmenter
libido chez l'homme augmenter sa libido chez
la femme
probleme libido apres grossesse women's libido
supplements australia
retrouver sa libido chez la femme
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاMelissa دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ، ساعت ۲۱:۱۶
le muesli est il bon pour le regime regime dans
l'insuffisance renale chronique
regime sans sport rapide regime alimentaire pour prendre
masse musculaire
regime proteine photos avant apres comment maigrir vite
regime
meilleure regime du monde tomate farcie regime dukan regime alimentaire pour secher la graisse regime fessier-cuisses
regime dukan et biere sans alcool regime post-accouchement+allaitement le regime
cohen forum
regime acido basique pdf soupe
au chou pour le regime
regime proteine menu pdf regime de choux vert emission capital
regime dukan le regime soupe aux choux meilleur regime alimentaire les regimes alimentaires des animaux pdf
regime proteine sachets hyperproteines
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاNorris شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۰:۵۹
ejercicios para adelgazar muslos y gluteos animos para
adelgazar
el secreto para adelgazar natacion adelgazar
menus proteicos para adelgazar las almendras engordan o adelgazan adelgazar
3 kilos en dos semanas alli adelgazante precio
dieta de adelgazamiento k cenar para adelgazar
como puedo adelgazar 5 kilos en una semana cereales adelgazar paroxetina adelgaza regimenes de adelgazamiento comprar pastillas para adelgazar dietas de
adelgazamiento sanas y efectivas cuanto
se adelgaza con la dieta dukan
hacer el amor adelgaza como
adelgazar de forma rapida
pescado para adelgazar el jengibre sirve para adelgazar dieta infantil para adelgazar
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاWilford چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۵:۱۹
minceur regime gratuit apres regime soupe aux choux
regime diabetique 180 hc regime sechage extreme haricot vert regime paleo regime sans residu
strict recettes
recette regime cholesterol triglycerides recette de regime efficace et rapide beurre
omega 3 regime regime a
1600 kcal par jour
recettes pour regime amincissant comment
faire le regime soupe au choux idee plat regime soir
regime paleo et miel chrome regime minceur regime proteines vegetales pate a tarte salee regime
regime sans gluten et sans laitage regime ultra rapide avis chou blanc pour regime omelette regime calorie menu regime shelton
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاAugust دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۲:۴۶
tirage tarot marseille aufeminin tarot 5
cartes gratuit
tirage de tarots amour gratuit tarots divinatoires gratuits tarot marseille tirage gratuit tarot divinatoire
gratuit amour 2015
tirages gratuits de cartes tarots et oracles tarot gratuit
denis lapierre 2013
tirage au tarot de marseille tarot du jour travail gratuit tirage en croix tarot tirage tarot gratuit aufeminin tirage tarot avec question gratuit tirage tarot signification tirage de cartes tarot de marseille
methode tirage tarot mlle lenormand tarot
amoureux
tirages tarot gratuits tarot tarot gratuit ligne tirage des tarots divinatoire
gratuit par denis lapierre tirage tarot amoureux
tarot tirage en croix position
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاHarley جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۷:۲۰
murielle robert tarot tirage tarot
5
tarot marseillais gratuit marie-claire interpretation du tarot persan tarot points a 3 tirage
tarot gratuit avis
carte tarot amour gratuit tarot gratuit tirer tarot
gratuit en ligne signification tarot pendu a
l'envers
tarot divinatoire gratuit en ligne tarot avec
carte a jouer le
pendu tarot sentimental
tarot divinatoire gratui tarot avenir facile
secret du tarot le bateleur tirage tarot gratuit et
en ligne
interpretation tarot arcane mineur tarot rtl amour tarot oracle prenom tirage carte
tarot marseillais gratuit
tarot persan gratuit
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاMilo يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۳:۱۴
mon tirage tarot viviane gratuit le
tarot kabbalistique.pdf
fftarot classement national
2016 tirage tarot marseille 2013 application tarot le meilleur tarot gratuit en ligne tarot divinatoire gratuit+numerologie tarot finance
semaine
tarot tirage gratuit belline cartomancie tarot
gratuit
tarot amour divinatoire gratuit tarot semaine travail tarot cancer avril 2016 tirage tarot divinatoire tarot oracle juin 2017 rtl tarot semaine tirage du tarot divinatoire tarot amour
fiable tarot belote tarot gratuit tirage immediat fftarot normandie tirage tarot lapierre
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاGino پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۸:۱۸
arcane du tarot majalah
femina tarot
tirage tarot celte gratuit tarot gratuit argent aufeminin tarot grztuit jeu tarot
pour jouer seul
tarot ermite et pape pedro
rojas tarot
tarots gratuits cassiopee tarot gratuit reponse oui non tarot
gratuit marseille amour arcane 25 tarot voyance gratuite en ligne carte avenir gratuit tarot jouer au tarot gratuit sans inscription carte tarot du jour tarot oui non marseillais itarot sur
pc tirage tarots oui non divitarot tarot marseille divinatoire gratuit
tarots gratuits amour 2015 quand jouer l'excuse au tarot
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاAmparo پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۲۳:۰۵
amour tarot marseille magie tarot prendre au tarot sans bouts
jeu tarot
a 5 en ligne
secret du tarot le jugement
comment tirer le
tarot marseillais
voyance tarots en ligne tirage tarot gratuit femina tarot 2015 leo jeux tarot
gratuit voyance
tarot cancer 2017 carte excuse tarot secret
tarot tirage
tarot imperatrice et pendu tirage
tarots gratuits sante
tarot indiens d'amerique apprendre tirage
tarot marseille gratuit
aufeminin astro tarot tirage tarot gratuit travail 2014 numerologie tarot tirage tarot cartomancie gratuit hermite arcane tarot
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 راهنمای خرید قرص لاغری، ضد چاقی و اشتهاLeanne شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۷:۴۳
I've learn several good stuff here. Definitely price bookmarking
for revisiting. I surprise how much attempt you put to make
this sort of excellent informative web site.

My web-site: vitamin d foot pain (chasitygupton.hatenablog.com)
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

ورود به سایت