استفاده بهینه از فضا در آشپزخانه کوچک

Posted in دکوراسیون داخلی - چیدمان خانه

( 0 Votes )

برای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه در آپارتمان های کوچک امروزی باید دید افزایش کاربرد ابزار و فضا را داشت؛ به این معنی که تا حد امکان از اسباب چند منظوره استفاده کرده و برای جزئی ترین فضا نیز برنامه ای هدفمند تعیین کرد. در این پست تعدادی از ایده های چند منظوره را با هم مرور می کنیم.

برای ایجاد محلی به منظور صرف صبحانه می توانید از یک تخته باریک چوبی کمک بگیرید. با نصب تخته بر روی دیوار زیر پنجره ضمن استفاده از فضای زیرین پنجره، محلی دنج برای زمان صبحانه خواهید داشت.

در جایی مابین زیر هود و بالای اجاق گاز یک میله ضد زنگ بر روی دیوار نصب کنید تا محلی مناسب برای آویختن ابزار آشپزی داشته باشید. با این کار علاوه بر دسترسی آسان به ابزار پر استفاده، کشو های مرتب و خلوت تری نیز خواهید داشت.

از یک گنجه به عنوان نیمکت در آشپزخانه استفاده کنید. استفاده از گنجه به عنوان نیمکت این مزیت را دارد که همزمان به عنوان انبار کتاب و مجلات آشپزی، ظروف کمتر استفاده شده، کادو های بلا تکلیف … و همچنین مبلمانی متفاوت برای میز ناهارخوری بکار می آید.

چارچوبی برای پشت در کابینت سفارش داده و محلی منظم برای شیشه های ادویه خود تدارک ببنید.

کابینت ها را از حالت چارچوب مربع مستطیلی صرف که پرتی فضا در آن زیاد است خارج کنید؛ برای اینکار بهترین حالت طبقه بندی کابینت با کشوهای پیش ساخته است چرا که اولا فضای انتهای کابینت دیگر خارج از دسترسی آسان نخواهد بود و ضمنا چنانچه به فضای بیشتری نیاز پیدا کنید با حذف یک کشو یا بیشتر براحتی این امکان برایتان فراهم خواهد شد.

ممکن است تنها دیوار خالی شما دیواری باشد که بناچار دستگاه تهویه مطبوع یا شوفاژ در آن نصب شده باشد اما شما کماکان خواهان داشتن میز کار و صبحانه خوری در آشپزخانه باشید برای اینکار با نصب یک تخته باریک چوبی یا سنگی بر روی دیوار مورد بحث، به هدف خود خواهید رسید.

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

ورود به سایت